Přidání titulků k projektu
Titulky by měly být informativní, měly by popisovat obsah filmu a navíc by měly vzbuzovat zájem. A pokud navíc použijete originální a působivou formulaci, tím lépe.
Když dojde na prezentaci, Editor titulků dává téměř neomezené kreativních obrazové možnosti. V rámci vaší tvorby je místem, kde nejste vázáni realitou skutečného záznamu, takže můžete povolit uzdu své fantazii.
Konečným cílem je samozřejmě předat sdělení, takže v platnosti stále zůstávají některé základní zásady. Například stručný titulek velkým čitelným písmem objasní sdělení lépe než takový, který je příliš okrasný nebo příliš dlouhý.
* Barvy titulků
Následující kombinace barev pozadí a textu jsou snadno čitelné: bílá s červenou, žlutá s černou a bílá se zelenou. Buďte opatrní při používání bílých titulků na velmi tmavém pozadí. Některé videosystémy nejsou schopny zpracovat kontrastní poměry přesahující 1:40 a nebudou schopny takové titulky bez potíží reprodukovat.
* Čas na obrazovce
Základní pravidlo zní: Titulek by měl být na obrazovce zobrazen tak dlouho, aby jej bylo možné přečíst dvakrát. Pro titulek s deseti písmeny vyhraďte zhruba tři sekundy. Pro každých dalších pět písmen ponechte titulek na obrazovce o sekundu déle.
* Nalezené titulky
Kromě postprodukčních titulků přinášejí zajímavé možnosti rovněž přirozené titulky, jako jsou dopravní značky, ukazatele směru či titulní stránky místních novin.