Zdroje importu
Samotný výběr materiálu k importu probíhá v hlavní oblasti nástroje pro import. Každý zdroj importu využívá hlavní oblast trochu jinak.
Fotografie, hudba a videozáznamy nebo projekty, které chcete importovat, mohou být umístěny na různých typech zařízení a mohou využívat různé technologie. Jsou podporovány tyto zdroje importu:
Všechny typy pomocných souborových úložných médií, včetně optických disků, paměťových karet a jednotek USB Flash (viz část Import ze souboru). Chcete-li vybrat jednotlivé soubory pro import z disků připojených k počítači, klikněte na kartu Tento počítač.
Chcete-li importovat všechny soubory konkrétního typu z jednoho nebo více adresářů, klikněte na možnost Hledat položky.
Videokamery DV nebo HDV využívající připojení IEEE-1394 (FireWire). Viz část Import z videokamery DV nebo HDV (nahrávání videa). Zařízení jsou na stránce importu seřazena podle názvu (např. Zařízení DV). Vyberte příslušné zařízení.
Analogové videokamery a videorekordéry (viz část Import z analogových zdrojů). Všechna analogová nahrávací zařízení (hardware) v systému jsou seřazena podle názvu (např. Pinnacle Systems 710-USB).
Disky DVD a Blu-ray. Viz část Import z disků DVD nebo Blu-ray.
Digitální fotoaparáty. Viz část Import z digitálních fotoaparátů.
Některé zdroje se vybírají z dílčího seznamu skutečných zařízení, který se zobrazí kliknutím na hlavní položku zdroje.
* Import jednotlivého snímku
Aplikace Pinnacle Studio obsahuje dva speciální režimy pro import jednotlivých snímků namísto souvislého záznamu. Jsou to následující režimy:
Fázová animace: Tento režim vytváří animovaný film importováním jednotlivých snímků z živého videozáznamu. Viz část Fázová animace.
Snímek: Tento režim slouží k importu jednotlivých obrázků z pásky nebo z živého zdroje, např. webové kamery. Viz část Snímek.
* Nastavení úrovně zvuku a videa
Chcete-li získat přístup k těmto ovládacím prvkům, vyberte zdroj a klikněte na tlačítko Další  vedle názvu zdroje. Otevře se okno Úrovně vstupu.
V okně Úrovně analogového vstupu lze upravit množství parametrů obrazu a zvuku. Jezdec Odstín (čtvrtý zleva) není používán u zdrojů ve formátu PAL.
Tyto úrovně je sice také možné upravit pomocí příslušných oprav na panelu Editor, ale pokud je správně nastavíte ještě před nahráváním, nebudete se muset později zabývat korekcí barev.
Nastavíte-li správně možnosti zvuku před nahráváním, zajistíte tak konzistentní úroveň hlasitosti a dobrou kvalitu zvuku.
Některá zařízení pro nahrávání mohou poskytovat méně možností, než je zde uvedeno. Pokud například použitý hardware nepodporuje stereofonní nahrávání, nebude zobrazen ovládací prvek pro vyvážení zvuku.
Video: Kliknutím na příslušné tlačítko zdroje (Kompozitní nebo S-Video) vyberte typ videa, které chcete digitalizovat. Pomocí pěti jezdců můžete ovládat jas (zesílení videa), kontrast (poměr nejsvětlejší a nejtmavší barvy), ostrost, odstín a sytost barev vstupního videa.
Jezdec Odstín je užitečný pro opravy nechtěných posunů barevných odstínů u materiálu ve formátu NTSC. Při nahrávání ze zdroje ve formátu PAL není k dispozici.
Jezdec Sytost reguluje sytost barev (tj. množství barvy) v obrazu. (Obraz s nulovou sytostí obsahuje pouze černou, bílou a odstíny šedé.)
Zvuk: Pomocí jezdců na pravé straně panelu můžete ovládat vstupní úroveň a stereofonní vyvážení vstupního zvuku.
* Práce se složkami a podsložkami při importu
Pokud nezadáte jiná umístění, nástroj pro import používá standardní složky dokumentů pro video, hudbu a obrázky v rámci vašeho uživatelského účtu systému Windows a výchozí složku projektů aplikace Pinnacle Studio.
Složky zvolené pro jednotlivé typy položek, ať už výchozí nebo vlastní, slouží jako základní umístění pro importované soubory. Pokud chcete se souborovými položkami efektivně pracovat, můžete také zvolit vlastní název podsložky nebo způsob automatického generování názvu podle aktuálního data nebo data vytvoření importovaného materiálu.
Pokud například nastavíte hlavní složku pro video jako C:\vid a způsob pojmenování podsložek na možnost Aktuální měsíc, budou veškerá importovaná videa přenesena do složky s názvem podobným názvu c:\vid\2017-10.
Ukazatel míry zaplnění: Tento pruhový graf zobrazuje, kolik místa zbývá v paměťovém zařízení u jednotlivých cílových umístění importu. První část pruhu znázorňuje již použité místo v zařízení. Barevná část znázorňuje, kolik místa budou vyžadovat aktuálně vybrané soubory médií a soubory projektů, které čekají na import.
Poznámka: Pokud se některé cílové zařízení během importu zaplní z 98 procent, operace bude v tomto bodě zastavena.
* Výběr složky a podsložky pro import
1 Na kartě okna Import v oblasti Uložit do klikněte na ikonu složky vedle pole Uložit do.
2 V okně Zvolit složku přejděte do požadované složky a klikněte na OK.
3 V poli Podsložka vyberte jednu z následujících možností:
Žádné podsložky: Při výběru této možnosti budou importované soubory uloženy do základní složky.
Vlastní: Pokud zvolíte tuto možnost, zobrazí se místní okno pro úpravy. Zadejte název podsložky, do které chcete příští import či importy daného typu položek uložit.
Dnes: Importované soubory budou uloženy do složky pojmenované jako aktuální datum ve formátu 25.10.2017.
Datum vytvoření: Jednotlivé importované soubory budou uloženy do podsložek pojmenovaných podle data vytvoření položek, a to ve stejném formátu jako u předchozí možnosti. Pokud je v rámci jedné operace importu přenášeno více položek, může tento proces zahrnovat vytvoření nebo aktualizaci více podsložek.
Aktuální měsíc: Tato možnost je shodná s možností Dnes, název však nebude obsahovat údaj o dni, tedy například 2017-10.
Poznámka: pokud chcete obnovit výchozí nastavení složky a podsložky, klikněte na tlačítko Obnovit do základního nastavení.