Náhled knihovny
Většina typů položek v knihovně podporuje zobrazení náhledu v prohlížeči knihovny. Tuto možnost označuje tlačítko náhled u ikony položky a také přítomnost příkazu Náhled v její místní nabídce. Nezapomeňte také, že náhled většiny typů položek si můžete prohlédnout rovněž přímo u ikony tak, že se stisknutou klávesou ALT kliknete na tlačítko přehrát.
Kliknutím na tlačítko náhled ve středu ikony položky se daná položka načte do panelu Přehrávač, kde ji lze zobrazit. V některých případech, pokud například vyberete volbu Editovat scény, se zobrazí vyskakovací okno přehrávače.
 
* Přepínač režimu zobrazení 3D
Při zobrazení stereoskopického 3D obsahu se zobrazí také přepínač režimu zobrazení 3D. Při otevření přehrávače se pro fotografie, videa a projekty použije výchozí režim z nastavení náhledu na Ovládacím panelu. Ikona aktuálního režimu se zobrazí vedle tlačítka rozevíracího seznamu sloužícího k přepínání režimů. K dispozici jsou následující režimy:
Levé oko, pravé oko: Náhled stereoskopického obsahu lze nastavit tak, aby zobrazoval pouze zobrazení levého, nebo pravého oka. Tento režim usnadňuje situaci, pokud není nutný stereoskopický náhled. Úpravy v tomto zobrazení se provádějí stejně jako u 2D filmu.
Vedle sebe: Tento režim zobrazuje snímky obou očí vodorovně vedle sebe, levé oko je umístěno na levé straně a pravé na pravé straně. Při úpravách není nutné žádné stereoskopické zařízení.
Diferenční: Režim Diferenční je vhodný k jednoduššímu zjištění hloubky obrazu, a zejména k zjištění oblastí s nulovou hloubkou. V tomto režimu se oblasti, které jsou stejné u obou očí, zobrazují jako z poloviny šedé a oblasti, které se liší, jsou barevně označené. Pokud se v diferenčním režimu přidá na stereoskopickou 3D časovou osu 2D materiál, obrázek bude jednolitě šedý, jelikož obsah obou očí se shoduje.
Šachovnice: Režim Šachovnice rozloží obrázek na šachovnici o velikosti 16 x 9. Bílá pole (čtverečky) šachovnice obsahují pohled jednoho oka, černá pole obsahují pohled druhého oka. Režim Šachovnice slouží k rychlému zjištění odlišností mezi snímky levého a pravého oka v rámci celého obrazu.
3D TV (vedle sebe): Tento režim slouží k náhledu stereoskopického obsahu na obrazovce 3D televize nebo 3D projektoru, které se připojí jako druhý monitor. Nebudete tak potřebovat žádnou speciální grafickou kartu ani jiný dodatečný hardware. Nakonfigurujte nativní rozlišení druhé obrazovky, a namísto pouhého zrcadlení použijte roztažení plochy. Ujistěte se, zda je vstupní formát v režimu vedle sebe.
V nastavení náhledu ovládacího panelu zvolte možnost Druhý monitor z rozevíracího seznamu „Zobrazit externí náhled“. Nastavte u aplikace Studio stereoskopickou časovou osu o velikosti 16 x 9. V přehrávači klikněte na tlačítko Celá obrazovka. Nápovědu k těmto konfiguracím a nastavením naleznete v části Nastavení exportu a náhledu na Ovládacím panelu a Nastavení časové osy.
Anaglyf: Stereoskopický náhled Anaglyf slouží k prohlížení pomocí červeno-modrých stereoskopických brýlí bez nutnosti použití dalšího hardwaru. Zobrazení anaglyfu v aplikaci Pinnacle Studio je vhodné k zobrazení obrázků s velkým množstvím červené barvy, a to díky metodě podobné technice „optimalizovaných anaglyfů“.
3D Vision: Tento stereoskopický režim je dostupný u většiny grafických karet NVIDIA po aktivování funkce 3D Vision
v konfiguračním nástroji NVidia. Typ 3D zobrazení
závisí na dostupném hardwaru. Na základní úrovni „objevování“ je zobrazení 3D Vision anaglyfické.