Korekcja multimediów na osi czasu
Korekcje wprowadzone w materiałach na osi czasu są zapisywane w projekcie (i dlatego dotyczą tylko projektu).
Aby usunąć korekcje wprowadzone w multimediach, wybierz klip na osi czasu, a następnie otwórz na panelu Edytor wprowadzone korekcje. Na liście rozwijanej Wybierz ustawienie wstępne wybierz opcję Domyślne.
Więcej informacji na temat korygowania określonego typu multimediów można znaleźć w punkcie
Korekcja zdjęć,
Korygowanie wideo lub
Korygowanie audio.
Nawigator
Pasek Nawigatora w dolnej części okien edycji umożliwia załadowanie innych elementów z Biblioteki lub innych klipów osi czasu.
Gdy pasek Nawigatora, znajdujący się w dolnej części edytora multimediów, zostanie wywołany z Biblioteki, użytkownik uzyska dostęp do innych zasobów, które są aktualnie wyświetlane w przeglądarce Biblioteki.
Bieżący element jest podświetlony. Można przejść do edycji innego elementu. W tym celu należy kliknąć inny element w Nawigatorze. Strzałki po prawej i lewej stronie ułatwiają przewijanie. W takim przypadku wszelkie zmiany wprowadzone w obecnie załadowanym elemencie będą automatycznie zapisane, tak jakby użytkownik kliknął przycisk OK.
Aby ukryć Nawigator, należy kliknąć jego przycisk
w dolnej części okna edytora multimediów.
Opcje widoku
Obok paska narzędzi Nawigatora znajduje się grupa przycisków związanych z widokiem.
Przycisk Solo zapewnia dostęp do menu opcji podglądu bieżącej i podległych ścieżek w edytorze multimediów, jak również służące do wprowadzania ewentualnych przejść w podglądzie.
Solo: Ten przycisk jest dostępny jedynie wtedy, gdy edytor multimediów zostanie wybrany z osi czasu projektu. Gdy przycisk jest podświetlony, bieżący klip w Nawigatorze podczas podglądu jest przedstawiony samodzielnie, bez uwzględnienia wpływu klipów nad lub tym klipem na osi czasu. Jeśli ten przycisk nie jest podświetlony, wszystkie ścieżki osi czasu mogą być uwzględnione w podglądzie.
Widok przed i po: Ten przycisk pojawia się jedynie w przypadku zdjęć. Więcej informacji można znaleźć w punkcie
Przed i po.
Pełny ekran: Gdy ten przycisk jest aktywny, umożliwia skalowanie obrazu podglądu do rozmiaru bieżącego monitora i usuwa inne narzędzia z widoku. Aby wyjść z trybu pełnoekranowego, należy nacisnąć klawisz
Esc lub kliknąć przycisk zamykania (X) w prawym górnym rogu ekranu. Pełny ekran obejmuje mały panel nakładkowy z elementami sterującymi transportem.
Opcje powiększenia podglądu: Opcja Dopasuj do okna umożliwia dopasowanie rozmiaru podglądu, dzięki czemu wysokość i szerokość obrazu nie przekraczają dostępnej przestrzeni, nawet jeśli otwarte są wszystkie narzędzia. Opcja Ustaw rozmiar rzeczywisty pozwala na wyświetlenie obrazu w oryginalnym rozmiarze źródła.
Powiększenie: Pasek przewijania na samym końcu po prawej stronie paska narzędzi zapewnia ciągłe skalowanie obrazu podglądu.
Przenoszenie podglądu w oknie
Obraz podglądu można przeciągnąć myszą w dowolne miejsce w obrębie obszaru roboczego. Jest to przydatne w przypadku skanowania obrazu, gdy jest on powiększony. Natomiast wizualizacji fali w Edytorze audio nie można przeciągnąć.
Informacje i podpisy
Przycisk informacji na dole po lewej stronie edytora multimediów umożliwia otwarcie okna z informacjami na temat bieżącego pliku.
Pole podpisu, które jest dostępne jedynie wtedy, gdy edytor multimediów zostanie uruchomiony z Biblioteki, umożliwia zmianę nazwy bieżącego zasobu.
Ustawienia
Gdy zostanie wybrany efekt lub narzędzie z regulowanymi ustawieniami, w prawej górnej sekcji okna pojawi się panel. W menu rozwijanym u góry panelu dostępne są wstępne ustawienia, które zapewnia przygotowane wcześniej kombinacje ustawień do użycia lub zmodyfikowania.
Ustawianie wartości liczbowych: Pola ustawień liczbowych można rozpoznać po szarym pasku suwaka na ciemniejszym szarym polu. Jednokrotne kliknięcie tego pola powoduje uaktywnienie trybu wprowadzania liczb, w którym można wpisać żądaną wartość parametru. Można też przeciągnąć pasek suwaka w lewo lub w prawo za pomocą myszy. Dwukrotne kliknięcie powoduje przywrócenie wartości domyślnej.
Porównywanie zestawów parametrów: Podświetlany (pomarańczowy) punkt pojawia się po prawej stronie pola, w którym wartości ustawienia jest zmieniana z wartości domyślnej. Następnie kliknięcie punktu przełącza pomiędzy domyślnymi i ostatnimi wartościami niedomyślnymi. Punkt po prawej stronie nazwy efektu lub kolekcji przełącza pomiędzy domyślnymi i niestandardowymi wartościami wszystkich parametrów.
Połączone parametry: Niektóre parametry są skonfigurowane w ten sposób, że zmieniają się synchronicznie. Wskazuje na to obecność symbolu kłódki. Kliknięcie symbolu umożliwia przełączenie łącza.
Panel ustawień umożliwia dostosowanie dostępnych ustawień dla korekcji lub efektu. W tym miejscu wyświetlane są ustawienia dla grupy ulepszeń korekcji zdjęcia.