Edytowanie multimediów i zasobów
Oprócz panelu Edytor, dostępnych jest wiele innych, specjalistycznych okien edycji. W zasadzie można otworzyć edytor odpowiedni dla każdego zasobu lub klipu, klikając go dwukrotnie lub klikając prawym przyciskiem myszy i wybierając opcję z menu kontekstowego.
Po dwukrotnym kliknięciu zasobu multimedialnego na osi czasu zostanie otworzony panel Edytor. Edycje są stosowane do klipu w projekcie.
Informacje o stosowaniu korekcji bezpośrednio do multimediów Biblioteki można znaleźć w punkcie Correcting Library media.
Dodawanie przejść, efektów, tytułów i innych zasobów
Można uatrakcyjnić projekt wideo, dodając przejścia, efekty, tytuły, nakładki, ścieżkę dźwiękową czy inne materiały, w tym zdjęcia.
Przejścia umożliwiają zapełnienie przerwy między jednym klipem a drugim dowolnymi elementami, np. ledwo zauważalnym rozproszeniem czy rozbudzającym błyskiem. Więcej informacji: Przejścia.
Efekty mogą być różnorodne: od praktycznych (Jasność i kontrast) do spektakularnych (Płomień fraktalny). Efekty mogą być animowane za pomocą zmian parametrów klatki kluczowej na dowolnym poziomie złożoności. Zapewniają one niezliczone sposoby dodawania kreatywnych elementów do tworzonego materiału. Niektóre efekty są przeznaczone specjalnie do wykorzystania w materiałach 3D.
Zdjęcia
Można zmieniać rozmiar zdjęć, kadrować je, dokonywać korekcji, a także stosować efekt panoramowania i powiększania. Tak jak w przypadku omówionych właśnie efektów, panoramowanie i powiększanie może być animowane za pomocą klatek kluczowych w celu utworzenia wymaganej kombinacji symulowanych ruchów kamerą (panoramowania i powiększania) w ramach pojedynczego zdjęcia.
Więcej informacji na temat narzędzi korekcji i edycji multimediów zawierają punkty Korekcje i Efekty.