Wymagania systemowe
Aby zainstalowany na komputerze program Pinnacle Studio mógł być skutecznie używany do montażu, komputer musi spełniać opisane poniżej wymagania.
Należy pamiętać, że chociaż parametry są istotne, nie zawierają wszystkich informacji o systemie. Na przykład właściwe działanie urządzeń może także zależeć od otrzymanego od producenta sterownika. Należy sprawdzić w serwisie internetowym producenta, czy są dostępne aktualizacje sterownika, a także poszukać innych informacji z zakresu pomocy technicznej, które mogą być pomocne w rozwiązywaniu problemów z kartami graficznymi i dźwiękowymi oraz innymi urządzeniami.
System operacyjny
Jeśli jest planowany montaż materiału HD, wskazane jest posiadanie 64-bitowego systemu operacyjnego.
RAM
Im więcej jest w systemie pamięci RAM, tym łatwiejsze będzie posługiwanie się programem Pinnacle Studio. Absolutnym minimum umożliwiającym zadowalające działanie programu jest 4 GB pamięci RAM, ale zdecydowanie zalecane jest 8 GB (lub więcej), jeśli pracujesz z nagraniami UHD, z wielu kamer lub 360.
Procesor
Minimalnym wymaganiem systemowym jest Intel Core i3 albo AMD Athlon 3,0 GHz lub lepszy, ale niektóre funkcje wymagają bardziej wydajnego procesora, takiego jak Intel Core i7 lub lepszy w przypadku nagrań UHD, z wielu kamer lub 360.
Karta graficzna
Do działania programu Studio jest potrzebna karta graficzna zgodna z DirectX o następującej pojemności wbudowanej pamięci:
• Do podstawowego użytku 256 MB pamięci VRAM, 512 MB w celu przyspieszenia dekodowania sprzętowego
• Zalecana jest karta graficzna zgodna z DirectX
Dysk twardy
Podczas przechwytywania po raz pierwszy program Pinnacle Studio sprawdzi, czy dysk jest wystarczająco szybki. Pliki wideo są zazwyczaj dość duże, w związku z czym wymagane jest sporo wolnego miejsca na dysku twardym. Do instalacji wymagane jest 10 GB wolnego miejsca, a po instalacji wymagane jest dodatkowe miejsce na przetwarzanie danych.
Sprzęt do przegrywania wideo
Program Studio może przegrywać wideo z różnych źródeł cyfrowych i analogowych:
• Wszystkie rodzaje pomocniczych nośników danych plikowych, w tym napędy optyczne, karty pamięci i pamięci USB.
• Pliki z dysków przyłączonych do komputera.
• Kamery wideo DV i HDV ze złączem IEEE-1394.
• Analogowe kamery i nagrywarki wideo.
• Dyski DVD i Blu-ray.
• Cyfrowe aparaty fotograficzne.