Właściwy proces wyboru materiału do zaimportowania odbywa się w obszarze głównym modułu Importer. Wybranie każdego ze źródeł importowania powoduje nieco inne wykorzystanie obszaru głównego.
Zdjęcia, muzyka i nagrania wideo lub projekty, które mają zostać zaimportowane, mogą znajdować się na różnorodnych urządzeniach korzystających z różnych technologii. Obsługiwane źródła importowania:
Niektóre źródła można wybrać z dodatkowej listy zawierającej konkretne urządzenia, która jest widoczna po kliknięciu głównej nazwy źródła.
Program Studio udostępnia dwa specjalne tryby importowania pojedynczych klatek (zamiast ciągłego nagrania). Są to tryby:
Aby uzyskać dostęp do elementów sterujących, należy wybrać źródło, a następnie kliknąć przycisk „więcej" obok nazwy źródła. Spowoduje to wyświetlenie okna Poziomy wejścia.
Okno Poziomy wejścia umożliwia dostosowywanie wielu parametrów wideo i audio. W przypadku źródeł PAL nie można używać suwaka Odcień (czwarty od lewej).
Mimo że te poziomy można również ustawić za pomocą odpowiednich korekcji z karty Edytuj, to ich prawidłowe skonfigurowanie do przechwytywania może zaoszczędzić korekcji kolorów na późniejszym etapie.
Natomiast poprawne ustawienie opcji audio zapewni jednakowy poziom głośności i odpowiednią jakość dźwięku w przechwytywanym materiale.
W przypadku niektórych urządzeń do przechwytywania dostępnych jest mniej opcji niż omówiono i przedstawiono na ilustracjach w tej części. Na przykład w przypadku urządzenia nieobsługującego przechwytywania w stereo element sterujący balansem audio jest niewidoczny.
Wideo: Klikając odpowiedni przycisk źródła (Zespolony sygnał wizyjny lub S-Video), można wybrać typ materiału wideo, który będzie przetwarzany do postaci cyfrowej. Pięć suwaków umożliwia ustawienie jasności (wzmocnienia wideo), kontrastu (stosunku największej jasności do najmniejszej), ostrości, odcienia i nasycenia kolorów przechwytywanego materiału wideo.
Audio: Suwaki po prawej stronie panelu umożliwiają sterowaniem poziomem wejścia i balansem stereo doprowadzanego sygnału audio.
Jeśli nie zostanie określone inaczej, moduł Importer przechowuje wideo, muzykę i zdjęcia w standardowych folderach dokumentów konta użytkownika systemu Windows, a projekty programu Pinnacle Studio w folderze domyślnym.
Foldery wybrane dla poszczególnych typów zasobów, zarówno domyślne, jak i ustawione przez użytkownika, są podstawowymi lokalizacjami dla zaimportowanych plików. Aby efektywnie zarządzać zasobami opartymi na plikach, można również określić niestandardową nazwę podfolderu lub metodę automatycznego generowania nazw w oparciu o datę bieżącą lub datę utworzenia zaimportowanego materiału.
Jeśli na przykład folderem głównym dla wideo jest „c:\vid", a metodą tworzenia nazw podfolderów jest „Bieżący miesiąc", każde zaimportowane wideo zostanie przeniesione do folderu o nazwie typu „c:\vid\2017-10".
Wskaźnik poziomu zapełnienia: Jest to pasek postępu wskazujący, ile miejsca pozostało w poszczególnych docelowych lokalizacjach importowania w urządzeniu magazynującym. Pierwsza część paska reprezentuje miejsce zajęte w urządzeniu. Kolorowa część paska oznacza miejsce wymagane przez wybrane pliki multimedialne lub pliki projektów oczekujące na zaimportowanie.
Uwaga: Jeśli urządzenie docelowe podczas importowania zostanie zapełnione w 98 proc., operacja zostanie zatrzymana w tym punkcie.